Bestuurders van de Hanzesteden komen elk jaar bij elkaar om de succesvolle handel, relaties en duurzame verbindingen in stand te houden. Dit jaar vinden de Hanzedagen van 13 tot en met 16 juni plaats in Gdansk in Polen. De bijeenkomst staat in het teken van duurzaamheid en innovatie, met als motto "Change begins here”. De Hanzesteden willen met hun treinreis een beweging in gang zetten die gericht is op het vergroten van het bewustzijn dat er een duurzaam alternatief is voor internationaal reizen.
Hoe groot het verschil nou is tussen vliegen en treinreizen? Groot! Een rekensom laat zien dat de treinreis van Deventer naar Gdansk een CO2-besparing oplevert van 148,5 kg per persoon ten opzichte van een vliegreis. Aangezien er ruim 70 personen meereizen, bespaart deze duurzame keuze dus ruim 10.000 kg CO2-uitstoot.
De bestuurders van de Nederlandse Hanzesteden Deventer, Doesburg, Elburg, Harderwijk, Hasselt, Hattem, Kampen, Oldenzaal, Ommen, Rijssen-Holten, Zutphen en Zwolle dragen met hun treinreis gezamenlijk een statement uit: