Hoe loopt de vernieuwde N340 straks over Zwols grondgebied? De provincie neemt er komende zomer een besluit over. Het Zwolse college van B&W mag adviseren en heeft een voorkeur aangegeven voor een variant die dwars door beeldenpark Anningahof gaat (zie foto). GroenLinks heeft er een eigen variant tegenover geplaatst (zie kaart). Jammer genoeg willen de andere fracties niet over dit alternatief in debat. Men vindt dat de provincie aan zet is. Gelukkig legt de gemeente de variant van GroenLinks wel ambtelijk voor aan de provincie.
Korte toelichting op de variant van GroenLinks.
Het grote verschil met de collegevoorkeur is dat de Anningahof in de GroenLinksvariant behouden blijft en zelfs zou kunnen uitbreiden. En dat er meer groen gespaard blijft tussen Hessenweg en N340. Dat past beter dan de collegevoorkeur binnen de plannen voor Ruimte voor de Vecht. Daardoor veranderen de verkeersstromen tussen Hessenpoort en N340 wel ingrijpend. GroenLinks ziet dat - in tegenstelling tot het Zwolse college van B&W - juist als een voordeel:
- Er komen zo mogelijkheden om een groot deel van Hessenpoort 3 te realiseren, naast het stuk tussen Nieuwleusenerdijk, N340 en Bentheimstraat.
- Er vindt verder een betere scheiding plaats tussen 'groen' (Vechtdal) en 'rood' (bedrijventerrein).
- De verkeersafwikkeling vindt gespreid plaats, in plaats van op een kluitje op de Nieuwleusenerdijk.
- Bovendien is van de Bentheimstraat zo een mooie entree te maken, naast de Nieuwleusenerdijk, waar het nu al minderaantrekkelijker wordt door alle grote parkeerterreinen.