GroenLinks-De Groenen vindt nog altijd dat zwemwater goed verspreid over de stad moet zijn, zodat iedereen zwemwater in de buurt heeft. Dat betekent ook dat het zwemwater moet voldoen aan de behoefte die mensen hebben. Vandaar dat wij in 2007 een motie hebben ingediend die baantjeszwemmen mogelijk moet maken in het bad van Windesheim.
We willen dat het personeel van SEZZ snel zekerheid voor de toekomst krijgt. We wensen dat de gemeente en de SEZZ alles doet wat in hun vermogen ligt om ervoor te zorgen dat er spoedig een sociaal plan ligt.
Zwolle wil een hoogwaardig zwembad bouwen en dat mag wat kosten. Wij vinden dat bij een hoogwaardig zwembad ook een drenkelingendetectiesysteem hoort.

Banenzwemmen

GroenLinks-De Groenen vindt nog altijd dat zwemwater goed verspreid over de stad moet zijn, zodat iedereen zwemwater in de buurt heeft. Dat betekent ook dat het zwemwater moet voldoen aan de behoefte die mensen hebben. Vandaar dat wij in 2007 een motie hebben ingediend die baantjeszwemmen mogelijk moet maken in het bad van Windesheim, in die mate dat de zwemmers in het Hanzebad in de toekomst naar Windesheim kunnen gaan. Vorige week hoorden wij van de wethouder dat dit nog steeds mogelijk is, maar dat er dan wel extra voor betaald moet worden. Dat is wat ons betreft niet in de geest van de motie. De gemeente betaalt 1,9 miljoen aan Windesheim en GroenLinks-De Groenen is van mening dat de gemeenschap er dan ook iets aan moet hebben in de zin van een goede spreiding van het zwemwater, dus baantjeszwemmen (en ook verenigingszwemmen). Op dit moment wordt hiervoor niet voldoende zekerheid geboden.

Personeel

We willen dat het personeel van SEZZ snel zekerheid voor de toekomst krijgt. We wensen dat de gemeente en de SEZZ alles doet wat in hun vermogen ligt om ervoor te zorgen dat er spoedig een sociaal plan ligt.

Drenkelingendetectiesysteem

Zwolle wil een hoogwaardig zwembad bouwen en dat mag wat kosten. Wij vinden dat bij een hoogwaardig zwembad ook een drenkelingendetectiesysteem hoort. Afgelopen week werd uit een ANWB onderzoek bekend dat het slecht gesteld is met het toezicht in zwemparadijzen. Vaak komt dat door menselijke fouten. Bij de baden die wel goed scoorden was er sprake van een combinatie tussen alert personeel en onderwatercamera´s.

Juridische perikelen

Net als in 2007 gaan we er ook nu van uit dat de gemeente de juridische consequenties goed heeft uitgezocht . Wel zijn we benieuwd naar wat de wethouder heeft te zeggen over eventuele risico’s.

Samengevat

Wij hebben grote moeite met de samenwerkingsovereenkomst Windesheim vanwege het aantal uren banenzwemmen, we willen zekerheid voor het personeel en een drenkelingendetectiesysteem hoort bij een kwalitatief hoogwaardig zwembad.